O nás

 

Napísať niečo o sebe je veľmi komplikované a vôbec sa nám do toho nechce. Na druhej strane je prinajmenšom férové, aby prípadný záujemca o naše služby vedel „s kým má tú česť.“

Takže, sme skupinka starých harcovníkov zahraničného obchodu zocelených vývozom a dovozom rôznych komodít, technológií a služieb. Fungujeme už zopár desaťročí, takže to zoceľovanie snáď nebude až tak prehnaný výraz. Po našich  potulkách svetom sme toho dosť videli a ešte viac zažili. No napriek tomu sa stáva, že občas narazíme na niečo, čo nás jednoducho fascinuje. A to je práve prípad nášho zoznámenia sa s tvorbou Guillerma Forchina.

Keď sme tretí rok za sebou zaregistrovali jeho jedinečné modely na medzinárodnom veľtrhu v Hongkongu, rozhodli sme sa stoj čo stoj vlastniť 2-3 kúsky. Vedúca expozície, blonďavá Holanďanka, sa nám snažila vysvetliť, že ide o vzorky, ktoré podliehajú prísnemu zákazu predaja. Nemienili sme odísť naprázdno a vymýšľali sme všakovaké obchodné fígle. Holanďanka má už tiež "čo to nalietané" a tak s prehľadom odrážala naše zúfalé pokusy. Trpezlivo nám opakovala, že najbližší oficiálny predajca je vo Viedni a tak to ani nemáme príliš ďaleko. Ani netušila ako nám nahrala na smeč. „Aha, na Slovensku nemáte zatiaľ distribútora?“ „Nie“ odvetila neskrývajúc fakt, že nám venovala už dosť zo svojho drahocenného času. „Fajn, tak ním budeme my!“ vyhlásili sme s predstieranou trúfalosťou. Zašomrala niečo v duchu, že o tom rozhoduje jej šéf, ktorý riadi celosvetovú distribúciu modelov Guillermo Forchino a začala sa venovať ďalším početným návštevníkom expozície.

Po návrate domov začala intenzívna komunikácia s holandskou firmou a po troch mesiacoch preverovania našich možností a schopností sme boli privítaní v Guillermovej rodine siahajúcej z Japonska až po Argentínu.

Odvtedy uplynulo zopár rôčkov a okrem etablovania sa na slovenskom trhu, vybudovali sme distribútorstvo aj v susedných Čechách.    

Tejto komodite sa venujeme s nesmiernou láskou v duchu hesla: „Človek by mal robiť i to, čo mu prináša radosť, nielen to, čo ho živí.“

členovia obchodnej skupiny 5
a.s.Technopol International