Akcie

Pôvodná cena:                               255,41 EUR

Aktuálna cena so zľavou:               232,00 EUR 

Chirurg

Operačnou miestnosťou sa vznášala Mozartova 40. Symfónia. "Hygiena je životne dôležitá bez ohľadu na to, ako dlho operácia trvá ", vysvetlil Dr. Luis Santiago Aldaz. Pod tečúcou vodou si niekoľkokrát umyl ruky a predlaktia enzymatickým čistiacim prostriedkom. V umývaní pokračoval starostlivým a opakovaným drhnutím každej časti rúk antiseptickým mydlom. Po dlhých desiatich minútach si opláchol ruky, uchopil sterilný uterák a starostlivo si ich vysušil. Pomaly vkĺzol do pripravených rukavíc: najprv ľavou rukou, potom pravou rukou. Zdvihol ruky a bez toho, aby sa niečoho dotkol, sa priblížil k pacientovi ... a v tom s hrôzou sledoval, ako k nemu priletela mucha a delikátne pristála na jeho ukazováku.

Pôvodná cena:                              180,29 EUR

Aktuálna cena so zľavou:              164,00 EUR

 

Sestrička

“Sestrička Claudia, dostavte sa prosím do izby číslo 8 a 12”, ozvalo sa z reproduktora centrálnej nemocnice. O desať minút bola tá istá sestrička volaná do izieb číslo 9, 11 a 12. O pätnásť minút neskôr bola jej prítomnosť vyžadovaná v izbách 6 a 18. Hlavný doktor, zaujatý meraním vlastného krvného tlaku, sa spýtal hlavnej sestry: “Prečo všetci pacienti volajú tú istú sestričku?” “Neviem”, odvetila hlavná sestra. “Je to nová asistentka, ktorá nastúpila dnes ráno. Pozrite…to je tá s injekčnou striekačkou v ruke.”  

Hlavnou chodbou prišla mladá žena so zmyselnou chôdzou a pôvabnými krivkami. Zastala pred hlavným doktorom a spýtala sa zvodným hlasom: “Potrebujete niečo doktor?” Doktorovi sa rozšírili zreničky a  na čelo mu vystúpili kropaje potu. Tlakomer začal vydávať čudné zvuky a nakoniec bezmocne vypustil tenký obláčik dymu.

 

Pôvodná cena:                                          200,11 EUR
Aktuálna cena so zľavou:                         182,00 EUR

Pani doktorka

V nemocnici v Rosariu všetci mužskí zamestnanci trpeli diagnózou stuhnutého krku. Správa nemocnice sa rozhodla prísť na podstatu problému a zistila, že príčinou bolo zmyselné pohupovanie bokov doktorky Evangeliny Gonzalesovej. Jej plný dekolt a pritesné šaty otáčali hlavu všetkých mužských zamestnancov s výnimkou Toniho, zdravotného asistenta, ktorého záujem o opačné pohlavie bol, jednoducho, ilúziou. Odporúčaniam správy nemocnice  upokojiť situáciu  doktorka Gonzalesová príliž nenačúvala.  A tak ju preložili na iné oddelenie. O dva týždne neskôr zmizli všetky prípady stuhnutého krku – u lekárov i pacientov. Kvôli tomu, že všetci nasledovali Evangelinu. Jediný kto zostal bol Toni.